| Price | USD: $62, BDT: TK 5,000 |
| Detail Specification | |
| Brand | Sapphire |
| Model | Sapphire HD6450 |
| Chipset | AMD Radeon HD6450 |
| Interface | PCI Express 2.0 x16 |
| GPU Clock | 625 MHz |
| Memory | 2GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Memory Bus | 64 Bit |
| Memory Clock | 1334 Mhz |
| Resolution Max | 2560 x 1600 |
| DirectX Supoort | 11 |
| Open GL Support | 4.1 |
| DVI Port | Yes |
| HDMI Port | Yes |
| Power Supply Req Watt | 400 Watt |
| Warranty | 2 Years |
| Short Description | Sapphire HD6450 2GB DDR3 PCI Express Card |
| Long Description | Model - Sapphire HD6450, Chipset - AMD Radeon HD6450, Interface - PCI Express 2.0 x16, GPU Clock (MHz) - 625, Memory (MB) - 2048, Memory Type - DDR3, Memory Bus (bit) - 64, Memory Clock (MHz) - 1334, Resolution Max. (Pixel) - 2560 x 1600, DirectX Supoort - 11, Open GL Support - 4.1, DVI Port - Yes, HDMI Port - Yes, Power Supply Req. (Watt) - 400, Warranty (Year) - 2 |





0 comments:
Post a Comment
Please don't invalid comment.