| Price | USD: $66, BDT: TK 5,300 |
| Detail Specification | |
| Brand | Asus |
| Model | Asus GT610 |
| Chipset | Asus GT610 2GB DDR3 PCI Express Card |
| Interface | PCI Express Card |
| GPU Clock | 810 Mhz |
| Memory | 2048 MB |
| Memory Type | DDR3 |
| Memory Bus | 64 Bit |
| Memory Clock | 1.2 GHz ( 600 MHz DDR3 ) |
| Resolution Max | 2560x1600 |
| DVI Port | 1 |
| HDMI Port | 1 |
| Power Supply Req Watt | up to 75Wno additional PCIe power required |
| Warranty | 2 Year |
| Short Description | Asus GT610 2GB DDR3 PCI Express Card |
| Long Description | Chipset - Asus GT610 2GB DDR3 PCI Express Card, Model - Asus GT610, Interface - 64, GPU Clock (MHz) - 810, Memory Type - DDR 3, Memory (MB) - 2048, Memory Bus (bit) - 64, Memory Clock (MHz) - 1.2 GHz ( 600 MHz DDR3 ), Resolution Max. (Pixel) - D-Sub Max Resolution : 2048x1536,DVI Max Resolution : 2560x1600, DVI Port - 1, HDMI Port - 1, Power Supply Req. (Watt) - up to 75Wno additional PCIe power required, Warranty (Year) - 2 |





0 comments:
Post a Comment
Please don't invalid comment.