| Price | USD: $75, BDT: TK 6,000 |
| Detail Specification | |
| Brand | Sapphire |
| Model | Sapphire R7 240 |
| Chipset | AMD Radeon R7 240 |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| GPU Clock | 730 MHz |
| Memory | 2GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Memory Bus | 128 bit |
| Memory Clock | 4600 MHz |
| Resolution Max | 4096 x 2160 |
| DirectX Supoort | 11.2 |
| Open GL Support | 4.3 |
| DVI Port | 1 (DVI-I) |
| HDMI Port | 1 (With 3D) |
| Power Supply Req Watt | 400 Watt |
| Warranty | 2 Year |
| Short Description | Sapphire r7 240 DDR3 2GB PCI Express Card |
| Long Description | Chipset - AMD Radeon r7 240, Interface - PCI Express 3.0, GPU Clock (MHz) - 730 MHz, Memory (MB) - 2GB, Memory Type - DDR3, Memory Bus (bit) - 128 bit, Memory Clock (MHz) - 4600 MHz, Resolution Max. (Pixel) - 4096 x 2160, DirectX Supoort - 11.2, Open GL Support - 4.3, DVI Port - 1(DVI-D), HDMI Port - 1 (with 3D), Power Supply Req. (Watt) - 400 Watt, Warranty (Year) - 2 Years Warranty |





0 comments:
Post a Comment
Please don't invalid comment.