| Price | USD: $38, BDT: TK 3,100 |
| Detail Specification | |
| Brand | Sapphire |
| Model | Sapphire HD5450 |
| Chipset | ATI Radeon HD 5450 |
| Interface | PCI Express 2.1 |
| GPU Clock | 650 MHz |
| Memory | 1GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Memory Bus | 64 Bit |
| Memory Clock | 1334 MHz |
| Resolution Max | 2560 x 1600 |
| DirectX Supoort | 11 |
| Open GL Support | 3.2 |
| DVI Port | 1 |
| HDMI Port | 1 |
| Power Supply Req Watt | 400 Watt |
| Warranty | 2 Year |
| Short Description | Sapphire HD5450 DDR3 1GB PCI-Express Card |
| Long Description | Chipset - ATI Radeon HD 5450, Model - Sapphire HD5450, Interface - PCI Express 2.1, GPU Clock (MHz) - 650 MHz, Memory (MB) - 1GB, Memory Type - DDR3, Memory Bus (bit) - 64 bit, Memory Clock (MHz) - 1334 MHz, Resolution Max. (Pixel) - 2560 x 1600, DirectX Supoort - 11, Open GL Support - 3.2, DVI Port - 1, HDMI Port - 1, Power Supply Req. (Watt) - 400 Watt, Warranty (Year) - 2 Years Warranty |





0 comments:
Post a Comment
Please don't invalid comment.