| Price | USD: $53, BDT: TK 4,300 |
| Detail Specification | |
| Brand | Sapphire |
| Model | Sapphire HD5450 |
| Chipset | ATI Radeon HD 5450 |
| Interface | PCI-Express 2.0 x16 |
| GPU Clock | 650 MHz |
| Memory | 2GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Memory Bus | 64 Bit |
| Memory Clock | 1600 MHz |
| DirectX Supoort | 11 |
| Open GL Support | 3.2 |
| DVI Port | 1 |
| HDMI Port | 1 |
| Power Supply Req Watt | 400 Watt |
| Warranty | 2 Years |
| Short Description | Model - Sapphire HD5450, Chipset - ATI Radeon HD 5450, |
| Long Description | Model - Sapphire HD5450, Chipset - ATI Radeon HD 5450, Interface - PCI-Express 2.0 x16, GPU Clock (MHz) - 650, Memory Type - DDR3, Memory (MB) - 2048, Memory Bus (bit) - 64, Memory Clock (MHz) - 1600, DirectX Supoort - 11, Open GL Support - 3.2, DVI Port - 1, HDMI Port - 1, Power Supply Req. (Watt) - 400, Warranty (Year) - 2 |





0 comments:
Post a Comment
Please don't invalid comment.